Spotkanie z weterynarzem

18 marca 2015 roku nasze przedszkole odwiedził pan weterynarz. Nasz gość opowiadał o zwierzętach małych i dużych, jak o nie dbać i się o nie troszczyć. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza oraz kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt.
Pan Łukasz opowiedział nam, jak należy opiekować się psem i innymi zwierzętami, jak rozpoznać kiedy zwierzę jest chore. Poznaliśmy zasady postępowania w kontakcie ze zwierzętami, aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych zdarzeń. Dzieci obejrzały sprzęt, jaki pan doktor nosi w podręcznej torbie. Były zaskoczone tym, że niektóre przedmioty są takie same, jak u doktora pediatry: termometr, słuchawki, sprzęt do robienia zastrzyków. Chętne dzieci miały możliwość zbadania prawdziwego psa pana doktora za pomocą stetoskopu. Dzieci brały aktywny udział zadając wiele ciekawych pytań.

Dziękujemy panu weterynarzowi za przybycie i za pyszne czekoladki.