Zajęcie otwarte “Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?”

26 listopada w grupie I odbyło się zajęcie otwarte pt. “Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?”. W tym dniu gościliśmy rodziców, którzy byli obserwatorami naszej zabawy. Po wysłuchaniu opowiadania “Pajacyk Fik-Mik szuka mieszkania na zimę” odpowiadaliśmy na pytania. Przyporządkowaliśmy ilustrację zimowych domków do odpowiednich zwierzątek. Dzieliliśmy na sylaby nazwy zwierząt, przeliczaliśmy na konkretach przedmioty oraz określaliśmy na oko, gdzie jest ich mniej, więcej i najwięcej. W trakcie spotkania odbyły się zabawy muzyczno- ruchowe, które sprawiły nam wiele radości. Uwieńczeniem zajęcia były prace plastyczne. Dzieci trzyletnie wyklejały jeże, a czterolatki- niedźwiedzie. Dzięki wykonanym zadaniom utrwaliliśmy zdobyte wiadomości.