Wizyta w ośrodku zdrowia

5 maja 2015 roku dzieci przedszkolne złożyły wizytę w ośrodku zdrowia w Szynwałdzie, gdzie zapoznały się z pomieszczeniami (poczekalnią, rejestracją, gabinetem zabiegowym, gabinetem lekarskim i gabinetem stomatologicznym) tejże placówki.
Rejestratorka, pani Teresa Smoleń, babcia naszego Filipka B. przybliżyła dzieciom charakter swojej pracy. Celem spotkania było poznanie zawodu pielęgniarki oraz uświadomienie dzieciom konieczności dbania o własne zdrowie.
Pani Ania Nowak- pielęgniarka, pokazała nam różne urządzenia i przedmioty, z których korzysta na co dzień. Najpierw obejrzeliśmy gabinet, w którym lekarz przyjmuje pacjentów. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziły różnorodne wagi i urządzenia do mierzenia znajdujące się w gabinetach. Wszyscy mogli się zważyć i zmierzyć. W gabinecie zabiegowym dzieci oglądały aparat do pomiaru ciśnienia tętniczego oraz urządzenie do wykonywania EKG. Gabinet stomatologiczny budził w dzieciach lęk i strach, zwłaszcza u tych, którzy doświadczyli bólu zęba. Pielęgniarka przypomniała również, jak należy się prawidłowo odżywiać i ubierać stosownie do aktualnej pogody.

Dziękujemy paniom za przybliżenie i wzbogacenie naszych wiadomości. Myślę, że to pozwoli pokonać lęk przed koniecznymi zabiegami medycznymi i uświadomi, jak ważne jest właściwe postępowanie w codziennych sytuacjach, by cieszyć się zdrowiem, jak najdłużej.