Praca zdalna wtorek, 08.12.2020

Temat: Pychotki dla leśnej drużyny.

Cele: Rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej. Kształtowanie umiejętności pomocy zwierzętom leśnym podczas zimy.

1.Kochane dzieci, dziś wtorek. W każdy wtorek bawimy się ruchowo. W związku z tym nasze dzisiejsze spotkanie zaczniemy od ćwiczeń.
Mogą nam potowarzyszyć nasi domownicy- będzie nam raźniej wspólnie wykonywać zadania przy dźwiękach muzyki. Zwróćcie uwagę na rytm, który jest coraz szybszy.

2. A teraz poszukajcie lusterka, które będzie nam potrzebne do zabawy “Dziwne minki”. Dzieci robią minki, przeglądając się w lustrze np. otwierają szeroko usta, układają je w całusy, nabierają powietrza i przytrzymują je w buzi itp. Proszę Rodziców o pomoc w wykonaniu tego zadania.

3. Obejrzyjcie obrazki i powiedzcie, jak ludzie mogą pomóc roślinom i zwierzętom w czasie zimy.

Na dziś to koniec naszych zadań i zabaw. Do zobaczenia,
pani Ania