Praca zdalna, piątek 26,06 (grupa 3)

Temat: Żegnamy przyjaciół.

Cele: Kształtowanie umiejętności uważnego słuchania opowiadania i wypowiadania się na jego temat.  Doskonalenie ekspresji twórczej i sprawności manualnej.

Słuchanie wiersza A. Widzowskiej Wakacje,

Kiedy nam buzie ogrzewa lato,
czas na przygody z mamą i tatą.
Czekają góry, pachnące łąki,
morze i plaża, konie, biedronki!
Gdy my będziemy się pluskać w rzekach,
przedszkole na nas grzecznie poczeka,
odpoczną w ciszy lalki, zabawki,
dwie karuzele, miś i huśtawki.
Chętnie wrócimy do naszej pani
 z wakacyjnymi opowieściami
 o sarnach w lesie, o rybkach w morzu
i ptasich gniazdkach ukrytych w zbożu.
Będziemy liczyć białe muszelki,
poznamy nowe, ważne literki,
a ten, kto butów sam nie sznuruje,
w mig się nauczy! Ja już sznuruję!

Rozmowa kierowana na podstawie wiersza:
– Co robili Ada i Olek z rodzicami w górach?
– Co robili Ada i Olek z rodzicami nad morzem?
– Dokąd możemy pojechać na wakacje?
– Co się będzie działo w przedszkolu, kiedy my wyjedziemy na wakacje?
 – Czego możemy się nauczyć w czasie wakacji?
 – Czego nauczyliście się w tym roku w przedszkolu

Spróbujcie ułożyć puzzle

Posłuchajcie piosenki i  powtarzajcie słowa. Zaśpiewajcie refren nowej piosenki.

Zapraszam na kilka wspomnień

Kochani Rodzice

Dziękuję za trud i zaangażowanie, jakie włożyliście w zdalną edukację Waszych Dzieci.

Doceniam  Wasze wsparcie i poświęcony czas. Dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość. Bez Was nie osiągnęłabym tak wiele. Wyrażając swą wdzięczność życzę sukcesów w realizacji dalszych życiowych zamierzeń oraz spokojnych, udanych wakacji.

Kochane dzieci!

To już koniec naszych internetowych spotkań. Niestety sytuacja panująca na świecie nie pozwoliła się nam spotkać na żywo. Bardzo mi  przykro, że nie mogliśmy się wspólnie spotkać w naszym gronie. Jestem z Was dumna i cieszę się, że potrafiliście sprostać  wszystkim zadaniom. A teraz zasłużony czas na odpoczynek!

Życzę Wam Wszystkim wspaniałych ,udanych wakacji, pełnych niezapomnianych chwil. Wierzę, że wypoczęci i pełni zapału wrócicie; starsi już do szkoły, młodsi  do przedszkola.

Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym, albowiem jest to czas pożegnania z przedszkolem. Tym, którzy od września podejmą kolejny etap edukacji, życzymy wielu sukcesów, wspaniałych kolegów i niezapomnianych chwil.

Życzy
Pani Ania