Praca zdalna poniedziałek, 22.06 (grupa 2)

Praca zdalna poniedziałek, 22.06 (grupa 3)

Temat; Niech żyją wakacje!

Temat dnia: Jedziemy w góry.

Cele: Doskonalenie umiejętności korzystania z mapy. Poszerzenie wiedzy na temat zwierząt i roślin górskich.

Kochani, przed nami już ostatni tydzień nauki zdalnej.  Z niecierpliwością czekamy na zasłużone wakacje. Czy w miejscu zamieszkania,  w górach, czy nad morzem nieważne gdzie, ale najważniejsze by te wakacje spędzić w gronie najbliższych. Przecież wszędzie czeka na Was mnóstwo wspaniałych przygód. A dziś niespodzianka zabieram was, chcecie wiedzieć dokąd? Odgadnijcie zagadkę.

Są wysokie, skaliste,
pokryte lasami.
Poznać je możemy
wędrując szlakami.(GÓRY)

Posłuchajcie wiersza „Wakacyjne przygody” D. Kossakowskiej

Drogi Rodzicu przeczytaj dziecku wiersz.

Chcę biegać po plaży i kąpać się w wodzie.
I chcę ciągle marzyć o wielkiej przygodzie.
Chcę łapać motyle oraz zbierać kwiaty.
To jest też zadanie dla mamy i taty.
Wakacyjna pora, przygód będzie wiele.
Będą się bawić wszyscy przyjaciele.
Bezpiecznie nad wodą i bezpiecznie w górach.
Biegamy po plaży i bujamy w chmurach.

Możemy ten wiersz ilustrować ruchem Rodzic recytuje fragment wiersza, a dzieci powtarzają za nim i ilustrują go ruchem.

Chcę biegać po plaży i kąpać się w wodzie. /biegniemy w miejscu, naśladujemy pływanie/
I chcę ciągle marzyć o wielkiej przygodzie.
Chcę łapać motyle oraz zbierać kwiaty. /naśladujemy łapanie motyli i zrywanie kwiatów/
To jest też zadanie dla mamy i taty.
Wakacyjna pora, przygód będzie wiele. /wymachujemy rękoma /
Będą się bawić wszyscy przyjaciele. /naśladujemy radość, tańczymy/
Bezpiecznie nad wodą i bezpiecznie w górach.
Biegamy po plaży i bujamy w chmurach. /biegniemy w miejscu, wymachujemy rękoma nad głową/

.Swoimi słowami wyraźmy o czym opowiadał ten wiersz. Oglądnij filmik uważnie i zapamiętaj, dokąd pojadą dzieci na wakacje?

Spójrz na mapę, na samym jej dole zaznaczone są góry.  Jakim kolorem zaznaczone są góry? Tak zgadza się, ten pomarańczowo- czerwony kolor to są góry.

Zanim wyruszycie na pieszą  wycieczkę w góry zobaczcie jak się przygotować, co ze sobą zabrać i o czym pamiętać?

Tak wygląda stolica naszych Tatr czyli Zakopane. Piękne stroje góralskie i pyszne góralskie oscypki.

A to górskie szlaki.

Zwierzęta zamieszkujące góry

Rośliny górskie

Wykonaj zadanie w KP4, 37a dzieci 5 letnie

Obrazki do pobrania dla chętnych dzieci.

Dziękujemy Wam za wycieczkę w góry. Jutro wybierzemy się w inne miejsce równie piękne.