Praca zdalna piątek, 08.05 (grupa 2)

Temat dnia: Obowiązki domowe – co to takiego?

Cel: Uświadomienie dzieciom, jakie mogą mieć obowiązki w domu.

Kochane przedszkolaki. Zapraszam na zajęcia.

• Wysłuchaj kolejne opowiadanie z naszej książki ABC Ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów pt. „Obowiązki domowe co to takiego”
  • Pytania do opowiadania.
  • Jak mieli na imię bohaterowie opowiadania?
  • Jakie Zosia miała obowiązki domowe?
  • Jakie obowiązki miał Maks?
  • Zapytaj mamę i tatę, jakie ty możesz im pomóc w pracach domowych.
  • Oglądnij  bajkę „Obowiązki koszmarnego Karolka”. Po oglądnięciu postaraj się ją opowiedzieć.
  • Już dziś zacznij pomagać mamie i tacie w obowiązkach domowych.
  • Posprzątaj swój pokój.
  • Posegreguj zabawki.
  • Może wspólnie z mamą zasadzicie kwiatki, które upiększą wasz balkon, czy ogród.
  • Pomóż mamie w gotowaniu obiadu, nakryj do stołu.
  • A może wasz tata właśnie myje samochód i potrzebuje twojej pomocy.
  • Zabawa słowna „Dokończ zdanie”

Moim obowiązkiem domowym jest …………

• Poruszajmy się!

Skaczemy do przodu, w prawo, lewo, do tyłu. Miłej zabawy.

• Dzieci 5l wykonanie KP 13- stwórz listę swoich obowiązków domowych w każdym dniu tygodnia, wytnij odpowiedni obrazek i przyklej go w danym dniu tygodnia.
  • Dzieci 4l . Wspólnie z rodzicami stwórzcie listę swoich obowiązków domowych. Rodzic może ją zapisać a wy narysujcie obok nich obrazki ilustrujące dany obowiązek.

UWAGA!!! UWAGA!!!

Dziś kończymy tydzień związany z naszym projektem ABC Ekonomii. Dlatego ogłaszamy akcję pt. „Pokaż mi swoją własnoręcznie zrobioną skarbonkę”. Zadaniem dzieci jest wykonanie skarbonki z dostępnym materiałów w domu, zrobienie sobie z nią zdjęcia oraz przesłanie go do mnie lub do Pani Justynki. Możesz wysłać zdjęcie ze skarbonką zrobioną ze słoika, którą robiłeś w tym tygodniu w ramach jednego z zadań.

Celem akcji jest uświadomienie dzieciom roli oszczędzania pieniędzy.  Na zdjęcia czekamy do piątku 15 maja. Liczymy na waszą kreatywność .

Jeśli ktoś nie ma pomysłu to udostępniam poniższy link.

Pani Kinga