Praca zdalna wtorek, 05,05 (grupa 2)

Temat kompleksowy : Przedsiębiorczy przedszkolak.

Temat dnia: Co to jest cena?

Cel: Zapoznanie dzieci z pojęciem ceny, klasyfikowanie produktów na droższy, tańszy. Ćwiczenie logicznego myślenia i percepcji wzrokowej.

Witam was kochane przedszkolaki. Zapraszam na dzisiejsze zajęcia. Będą nam potrzebne pieniążki, monety. Drogi rodzicu przygotuj monety na dzisiejsze zajęcia 1 zł, 2 zł, 5 zł, z pewnością się przydadzą. Do dzieła!! Zaczynamy.

  • Wysłuchaj opowiadanie pt.  „Co to jest cena”
  • Rozmowa kierowana w oparciu o wysłuchane opowiadanie.
  • Gdzie poszedł bohater opowiadania z mamą ?
  • Gdzie możemy zobaczyć karteczki z cenami ?
  • Co to jest cena? To ilość pieniędzy, którą trzeba zapłacić za coś.
  • Co kupił Maks z mamą?
  • Zabawa dydaktyczna „Ułóż rytm”- można zacząć od początku i stopniować trudności.

Wariant dla dzieci 4l

Dziecko otrzymuje od rodzica 2 monety ( 2×2 zł). Rodzic układa na stole kolejno monety 1 zł, 2 zł, 2zł, 1zł, zadaniem dziecka jest kontynuacja rytmu ułożonego przez rodzica.

Wariant dla dzieci 4,5 l

Dziecko otrzymuje od rodzica 5 monet ( 1zł, 2x 2 zł, 2x 5zł)Rodzic układa na stole kolejno monety 1 zł, 2 zł, 5 zł, 1zł, zadaniem dziecka jest kontynuacja rytmu ułożonego przez rodzica.

Wariant dla dzieci 5l

Dziecko otrzymuje od rodzica 9 monet ( 1zł, 4x 2 zł, 4x 5zł)Rodzic układa na stole kolejno monety 1 zł, 2 zł,  2zł, 5 zł,  5zł, 1zł, zadaniem dziecka jest kontynuacja rytmu ułożonego przez rodzica.

  • Zabawa: Idziemy na zakupy – wracamy z zakupów

Dzieci naśladują pójście do sklepu z lekką, pustą siatką, a następnie powrót z zakupów z ciężką, pełną towarów torbą.

 Wariant II: Dzieci naśladując robienie zakupów wkładają do siatki towary z danego sklepu np. odzieżowego – czapkę, kurtkę, rajstopy….; spożywczego – cukier, mleko, ser, chleb….

Dzieci 5l wykonaj Karty Pracy które znajdują się w skoroszycie projektu ABC Ekonomii, poniżej wstawiam skan  Kart Pracy, aby było je szybciej odnaleźć w skoroszycie- nie trzeba ich drukować.

  • Dzieci 5l wykonanie KP 6,7
  • Dzieci 5l wykonanie KP 8- grupowanie produktów na droższy i tańszy  

Dzieci 4l, wydrukuj i wykonaj KP.

  • Dzieci 4l wykonaj KP 4- posegreguj pieniądze na monety i banknoty

Zadanie dla dzieci chętnych
Dla dzieci chętnych 5l wykonaj KP 17- karta pracy dostępna w skoroszycie.

Dla dzieci 4,5 letnich.

Pooglądaj gazetki reklamowe z różnych sklepów, zobaczysz w nich ile kosztują niektóre produkty. Może uda ci się odczytać ich cenę. Który produkt jest droższy, a który tańszy- umiesz określić ?

Pani Kinga