Praca zdalna wtorek, 21.04 (grupa 3)

Temat: Dbamy o środowisko.
    Cele: Kształtowanie właściwych nawyków dotyczących ochrony środowiska naturalnego.
Zachęcanie do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

1. Witam Was kochane dzieci, dzisiejsze spotkanie zaczniemy od pytania
„Co to znaczy dbać o środowisko?” Waszym zadaniem jest dokończenie zdania;
 Dbać o środowisko to znaczy…

2.Jak pomóc naszej planecie?
Co by było, gdyby ludzie nie dbali o naszą planetę?
By łatwiej nam było zatroszczyć się o nasze środowisko, oglądnijcie bajkę  „Rady na odpady”. Spotkacie się tam z nowym trudnym słowem recykling-czyli przetwarzanie śmieci.

3.Sprawdź czy dobrze zapamiętałeś. Wykonaj zadanie ;
           – połącz śmieci z właściwymi pojemnikami
            -połącz posegregowane odpady z produktami, które z nich powstaną w wyniku recykling

file:///C:/Users/User/Downloads/segregujemy-smieci-pd-210-1075.pdf

4.Rozwiąż quiz na temat segregacji śmieci.

5.Zadanie dla 5 latków. Wykonaj zadanie w karcie pracy część 4, strona 3a i ćwiczenie strona 3b.

6.Zachęcam do zabaw na świeżym powietrzu, możesz pojeździć na rowerze, pobiegać, pokopać piłkę, poskakać itp. Jeśli nie masz pomysłu wykonaj ćwiczenia oglądając poniższy filmik.
Przygotuj sobie gazetę.

7.Dla chętnych dzieci zadanie dodatkowe. Wykonaj ćwiczenie zawarte w załączniku. Pokoloruj figury podanymi  kolorami. Policz, ile jest kwadratów, prostokątów, trójkątów, kół. Czym różnią się koła? Których jest więcej, a których mniej?

Dziękuję za dzisiejszą pracę, zapraszam na jutro.

Pani Ania