Praca zdalna, poniedziałek 6.04 (grupa 2)

Temat: Wielkanoc tuż, tuż!
Cele zajęć: Utrwalenie wiadomości o tradycjach wielkanocnych.
Doskonalenie umiejętności opowiadania i dzielenia się własnymi doświadczeniami.

1. Wielkanoc kojarzy mi się z….kończenie zdania.
  2. Rozmowa na temat Wielkanocy inspirowana doświadczeniami dzieci. (porozmawiajcie z Rodzicami)
  3. Zwyczaje Wielkanocne- Posłuchajcie i wymieńcie jak najwięcej zwyczajów świąt Wielkanocnych.

4. Pisanki w koszykach– zabawa ruchowa. Dzieci poruszają się z koszykami w ręce w takt dowolnej muzyki. Na pauzę ( przerwę) Opiekun wymienia liczbę,a dzieci wkładają do koszyczka tyle jajek. Następnie wspólnie liczymy czy się zgadza. Zabawę powtarzamy kilka razy. ( jajka- to mogą być klocki, cukierki, kredki co mamy pod ręką ).

5. Nauka piosenki „Pisanki”. Najpierw posłuchajcie. Dziś naucz się refrenu, a w kolejnych dniach zwrotek. Później możecie zatańczyć.  Poproście Rodziców o pomoc 😉

Pisanki, pisanki,
jajka malowane
nie ma Wielkanocy