Praca zdalna, piątek 3.04 (grupa 1)

Temat kompleksowy:   Wiosenne spotkania
03.04. 2020r . – piątek
Temat dnia:   Maszeruje wiosna
Cel zajęcia:  kształcenie wrażliwości muzycznej oraz wrażliwości słuchowej

Kochane dzieciaki!!!
Dzisiaj będziemy tańczyć, śpiewać i uważnie słuchać. Jeśli  jesteście gotowi to zaczynamy!!!

– Na początek wykonuj czynności wymienione w piosence- zatrzymując się na słowo: STOP

-Przygotuj teraz kolorowe apaszki pożyczone od  mamy, bo będą potrzebne do tańca. Wysłuchaj piosenkę pt. “Wiosna -urodziły się Motyle” tańcz tak, jak pokazuje pani. Postaraj się zapamiętać słowa i melodię refrenu piosenki.

– Posłuchaj, jak śpiewają wiosenne ptaszki – może usłyszysz któregoś z nich na wiosennym spacerze?

-Na zakończenie naszego spotkania przypomnimy sobie zabawę rytmiczna znaną z przedszkola pt. “Przyleciała mucha i zrobiła bzzzz”

Dziękuję kochani za wspólną zabawę , życzę wszystkim udanej niedzieli. Zapraszam  dzieci w poniedziałek na kolejne, tym razem świąteczne spotkania. Pamiętajcie, że czekamy na Wasze zdjęcia.

Pani Bożenka