Wycieczka do straży pożarnej

14 czerwca dzieci 4 i 5 letnie wzięły udział w wycieczce do Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili przedszkolaków z charakterem swojej pracy zawodowej. Dzieci oglądały wnętrze samochodu strażackiego wraz z jego wyposażeniem,  a chętni mogli również przymierzyć strażackie hełmy. Utrwaliliśmy sobie numery alarmowe oraz sytuacje, w których należy wzywać straż pożarną. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły szczęśliwych powrotów po każdej Czytaj dalej.

Dzień adaptacyjny

Aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy podczas pierwszych dni pobytu w przedszkolu, 13 czerwca odbył się dzień adaptacyjny. Przyszłe przedszkolaki poznały sale  przedszkolne,  bawiły się zabawkami przedszkolnymi oraz obserwowały różnorodne formy zabaw, występujące w czasie zajęć.  Dzieci 5 letnie zaprezentowały swoje zdolności, pokazując to, czego nauczyły się w przedszkolu. W czasie spotkania nie zabrakło zabaw w ogrodzie przedszkolnym.