Piesza wycieczka i piknik

Dnia 28 maja w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w pieszej wycieczce do lasu połączonej z piknikiem. Tego dnia sprzyjała nam nawet kapryśna , majowa aura i na niebie po wielu deszczowych dniach pojawiło się słońce.Dzieci w wyśmienitych humorach, zaopatrzone w piknikowy prowiant, koce oraz sportowe akcesoria z radością wyruszyły w drogę. Był to wesoło spędzony czas, wykorzystany na obserwację przyrody, podziwianie krajobrazu okolicy oraz Góry św. Marcina, a także wesołych zabaw grupowych i indywidualnych. Po znalezieniu odpowiedniego na piknik miejsca dzieci szybko uporały się z opróżnianiem plecaków, wypełnionych po brzegi różnymi smakołykami, a następnie uczestniczyły w sportowych konkurencjach: “Wędrująca piłka”, “Lisek”, “Przeciąganie liny”, “Wyścig par”. Zmęczeni, ale w wyśmienitym nastroju , niechętnie wracaliśmy do przedszkola. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz uda nam się powtórzyć taką imprezę.