Powitanie wiosny

21 marca wszystkie przedszkolaki wzięły udział w tradycyjnym Pożegnaniu zimy i powitaniu wiosny. Po wykonaniu słomianej kukły Marzanny oraz kolorowych Gaików wszystkie dzieci wyruszyły barwnym korowodem na powitanie wiosny. Aby przyspieszyć nadejście wiosny, żegnano Marzannę okrzykami: “Marzanno, marzanno, ty zimowa panno z dymem cię puszczamy, bo wiosnę witamy.” Na zakończenie pochodu powitano upragnioną nową porę roku kolorowymi Gaikami i radosnym śpiewem wiosennych piosenek. Z pewnością Czytaj dalej.

“Piękny las” dba o Małych Braci

Nasze przedszkole bierze  udział w  projekcie zorganizowanym przez Stowarzyszenie “Mój Szynwałd” pt. “Piękny las” dba o Małych Braci. W ramach projektu na terenie ogrodu przedszkolnego została zamontowana szpacza budka oraz domek dla owadów. Dzięki tej akcji dostarczamy wielu pożytecznym owadom miejsc, w których mogą się schronić i rozmnażać, a ptakom miejsce do zakładania ptasich rodzin. Pamiętajmy, że ptaki lubią w ciszy wychowywać swoje pisklęta.