Wyjazd do biblioteki i do Centrum Zabaw Dziecięcych

5 marca dzieci 3 i 4- letnie udały się na wycieczkę autokarową. Pierwszym punktem wyjazdu były warsztaty w Bibliotece Publicznej im. Juliusza Słowackiego. Grupa I wzięła udział w zajęciach “Podróżujemy do świata wierszy Juliana Tuwima”, które poprzez zabawę przybliżyły dzieciom twórczość poety. Natomiast grupa II uczestniczyła w warsztatach pt. “W krainie bajek, zabawy integracyjne i literackie”. Po wysłuchaniu bajek dzieci brały udział w grach i zabawach integracyjnych. Mamy nadzieję, że ciekawy sposób interpretacji literatury dziecięcej zachęci przedszkolaków do częstszego sięgania po książki.

Następnie pojechaliśmy do Centrum Zabaw Dziecięcych “Figle-Migle” w Tarnowie. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz integracji grup przedszkolnych. Podczas pobytu największym powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie, karuzela, basen wypełniony piłkami oraz samochody. Dzieci bawiły się wyśmienicie. Z pewnością był to dzień pełen radości i wesołej zabawy.