Uroczyste pasowanie przedszkolaka

25 listopada 2015 roku był niezwykle ważnym dniem w życiu naszych najmłodszych przedszkolaków oraz ich Rodziców. W tym dniu odbyło się bowiem uroczyste Pasowanie Przedszkolaka. Dzieci przygotowywały się do tej uroczystości od wielu dni, aby jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności. Wszystko się udało. Rodzice zachwycali się zachowaniem i odwagą swych pociech. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że dzieci zasłużyły na miano prawdziwego przedszkolaka. Podziękowania dla mamy Czytaj dalej.

Andrzejkowe wróżby

26 listopada 2015 roku grupa starsza wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyła w tradycyjnych andrzejkach. W czasie imprezy nie zabrakło ludowych przysłów, wróżb andrzejkowych oraz wspólnych tańców. Uwieńczeniem zabawy było lanie wosku, a woskowe odlewy oglądano w teatrzyku cieni próbując odgadnąć ich znaczenie. To spotkanie było okazją do spędzenia czasu ze swoim dzieckiem, zintegrowania środowiska oraz przypomnienia zapomnianych tradycji ludowych związanych z wigilią św. Andrzeja.