Spotkanie z górnikiem

12 marca 2015 roku gościliśmy w naszym przedszkolu górnika, który pracował niegdyś w kopalni węgla. Pan Stanisław to dziadziu Ani, obecnie na emeryturze. Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo nam jest potrzebny w codziennym życiu. Nasz niecodzienny gość zapoznał przedszkolaków z historią patronki górników- świętą Barbarą. W czasie spotkania chętnie odpowiadał na wiele pytań, które zadawały mu dzieci. Oglądaliśmy przyniesione przez górnika odłamki soli, miedzi, węgla itp. Spotkanie było bardzo pouczające, przybliżyło dzieciom postać, tak przecież rzadko spotykaną na co dzień.

Spotkanie zakończyły podziękowania dla miłego gościa i wspólne pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy panu Stanisławowi za zaangażowanie, poświęcony nam czas oraz słodką niespodziankę.